שקוף

הטיול שאחרי צבא והשאלות שאחרי

הצורך לטיול אחרי צבא הוא אקוטי אצל המשתחררים ולכן הם מתכננים לקראת תום השירות את הטיול הגדול למדינות דרום אמריקה, למזרח אסיה או לכל יעד אחר. לאורך כל החודשים האחרונים הם כבר רוצים לראות את עצמם בשדה התעופה, במטוס ונוחתים ביעד. כך הם מטיילים כמה חודשים, פוגשים המון ישראלים בנקודות השונות על המפה ואחד הנושאים המרכזיים שעליהם הם משוחחים הוא העתיד של כל אחד מהחבורה. רובם די מבולבלים והם אינם יודעים לאן לפנות. ולכן צריכים ייעוץ ללימודים.

אופציות של לימודים לאחר הטיול

יש צעירים שלאורך כל השנים גיבשו חשיבה על כיוון מסוים ולכן הם רוצים לממש זאת לאחר שישובו מהטיול. בהתאם לאפשרויות ההרשמה הם משתדלים לבצע הכול באינטרנט או באמצעות קרובי משפחה כדי שהם יתחילו ללמוד בתחילת הסמסטר ובהתאם לכך הם מתאמים את מועד הנחיתה שלהם מחו"ל. רבים מהם מעוניינים ללמוד מקצועות שמאפיינים את בני המשפחה שלהם, כמו עריכת דין, נדל"ן, ראיית חשבון ועוד.

אך יש גם רבים אחרים שלאורך כל הטיול שומעים הרבה מאד נתונים על מקצועות שהם לא חשבו עליהם כמו לדוגמה הנדסה, הנדסאי, אדריכלות ועיצוב פנים, מקצועות הקשורים לרכבים, לשיווק ופרסום  ועוד. הראש שלהם מלא באופציות והם אינם יודעים מה הכיוון הנכון עבורם.

ייעוץ מקצועי לגבי לימודים

מדובר בצומת דרכים חשוב ביותר עבור כל אדם ולכן כדאי לגשת לייעוץ בנושא הכוונה ללימודים. במכללה יש מומחים לנושא זה שהם מכירים את כל סוגי המקצועות שנלמדים. כל סטודנט לעתיד עובר מבחנים ייעודיים כדי לסווג את רמת הידע שלו ולמצוא את התחומים שהוא מוכשר בהם וכדאי לו לממש את הפוטנציאל שלו בכיוון זה.

המבחנים מעניקים תמונה ברורה ביותר מהי הדרך האולטימטיבית לכל אדם. לאחר קבלת המסקנות המקצועיות יש צעירים שמיד מבינים שההצעה היא מושלמת עבורם, כך נפתרה להם הבעיה והם מבצעים את כל הנדרש כדי להירשם לשנת הלימודים. מקצת מהנבחנים צריכים קצת זמן כדי לעכל את ההמלצות ולאחר תקופה של חשיבה הם יירשמו לאחת מהאפשרויות.

אופציות של תעסוקה לאחר הטיול

יש גם צעירים רבים שאינם מעוניינים להתחיל ללמוד מיד לאחר הטיול הגדול. קו החשיבה שלהם הוא שהם רוצים קודם כול לעבוד כמה חודשים או שנה, בפרק זמן זה הם יגבשו החלטה לגבי הכיוון הנכון ביותר עבורם ויירשמו ללימודים רק בשנת הלימודים הבאה.

יש כאלה שיש להם היכן לעבוד, בעסק משפחתי, אצל חברים או בכל מקום עבודה אחר שהם ימצאו בתחום שמעניין אותם והם יכולים ללמוד דברים תוך כדי תנועה. לעיתים מקום עבודה פותח להם צוהר לעולם חדש שמעניין אותם מאד ולכן הם מתכננים ללמוד תחום זה בשנה הבאה וגם להמשיך לעבוד ימים בודדים בשבוע, כדי שתהיה להם גם פרקטיקה מעבר ללימודים התיאורטיים שהם ילמדו במכללה.