שקוף

להתנתק מהסמרטפון לילדים – זה אפשרי

במציאות העכשווית חייבים לקנות סמרטפון לילדים, הבעיה מתחילה כשהם יושבים שעות ומרותקים לפלאפונים שלהם. הם משחקים סוגים שונים של משחקים, מקליטים סטורי ומצלמים סרטוני טיקטוק. כמו כן הם מפרסמים ברשתות החברתיות את האוכל שהם אוכלים ואת המקומות שבהם הם בילו כך שהם כל היום מחוברים לסמרטפון, זה קורה גם בזמן שהם אוכלים סביב השולחן עם בני המשפחה ולנתק אותם מהפלאפון זה כמעט בלתי אפשרי.

זמן ללא סמרטפון לילדים

מתקני הכושר בפארקים הם חלק בלתי נפרד מתכנון שכונות מגורים והם מאפשרים לתושבים פעילות גופנית ואימון ספורט בזמן שהם מבלים בפארק עם המשפחה. מסלול נינג'ה הממוקם בשכונה עשוי לנתק את הילדים מהפלאפון, אם ההורים או בני משפחה אחרים ייקחו אותם לפארק שיש בו מגוון של מסלולי נינג'ה ומתקנים מאתגרים ומעניינים עבור הגילאים השונים. מאז התוכנית נינג'ה ישראל קיימת שאיפה עצומה של הילדים ושל בני הנוער לחקות את המבוגרים ולהתנסות באתגרים במסלולי הנינג'ה השונים ובטיפוס במתקנים השונים.

מתקני הכושר כוללים אפשרויות שונות כמו מתקני משקולות, מתקני כושר לבעלי מוגבלויות, מתקני כושר המבוססים על משקל גוף, מתקנים הידראוליים ועוד. המתקנים עשויים מחומרים עמידים ואיכותיים במיוחד ולכן הם בטוחים לשימוש.

זמן ללא סמרטפון לילדים

ספורט באמצעות מסלול נינג'ה

מסלול נינג'ה המותאם לילדים ולנוער הוא מסלול מאתגר אשר כולל אלמנטים שונים של טיפוס, שיווי משקל, זחילה ותנועה בגובה תוך שימוש בידיים, מסלול המשלב טכניקות של מהירות וכוח.

המסלול הייחודי נינג'ה ג'וניור מותאם לילדים קטנים מבחינת רמת הקושי וגובה המתקנים. מסלול זה מורכב מכמה מתקנים נמוכים יחסית אשר על הילדים לנסות לעבור אותם.

בין המתקנים המסקרנים יש מתקן טיפוס משולב דמוי הר געש הכולל אלמנטים שונים ומגוונים של טיפוס לגובה ושמירה על שיווי משקל והוא מתאים לשימושם של כמה ילדים במקביל. או לדוגמה מתקן בעל 4 מגדלים אתגרי הכולל מגלשות בגבהים שונים להתאמה לגילאים שונים של הילדים.

מסלול כושר קרבי מיועד לבני נוער. הוא מסלול הכנה לגיוס לצבא. המשלב טכניקות של זריזות, מהירות, יציבות כוח וחיזוק הגוף.

קיימים גם מתקני כושר פונקציונאליים שמתאימים לכמות גדולה של משתתפים. יש בכניסה אליהם באזר שעליו לוחצים בתחילת הפעילות וגם בסופה והמון מתקני ספורט שונים כמו עמדת מקבילים, סולם טיפוס אופקי, מתקן תליות מתח בעל כדוריות, עמדה להנפת רגליים באוויר שמטרתה חיזוק הבטן התחתונה, חבל אשר ניתן להורדה, מיטת כפיפות בטן מצופה גומי קשיח, קירות טיפוס ועוד.

מתקנים פונקציונליים לכל הגילאים

ילדים, בני נוער ומבוגרים אוהבים מאד את השהייה על מתקני נינג'ה השונים ורבים מהם מגיעים לשם בכל יום או אחת לכמה ימים כדי להתאמן באמצעות רצועות TRX מובנות, עמדות מתח ועוד.

אחד היתרונות של מתקני הכושר ומסלולי הנינג'ות הוא שהדבר מושך את הילדים לעלות עליהם שוב ושוב ולכן זה אחד הדברים המשמעותיים שבזכותם הם מצליחים להתנתק מהמסמכים אם מדובר בטלפונים הסלולריים, המחשבים, האייפד וכל משחקי הווידאו כמו פיפ"א ונינטנדו.

המאמר פורסם באדיבות פורטל ההורות https://parentszone.co.il/