שקוף

למה חשוב לפתח חוש הומור

אחת התכונות החשובות אצל כל בני האדם וגם אצל הילדים היא חוש הומור. זהו רובד חשוב בחיי היום יום אשר מעניק לכולם אופטימיות והערכה עצמית גבוהה. הליכה קבועה למופעים של סטנדאפיסטית יעילים בפיתוח חוש ההומור. הוכח שחוש ההומור של הילדים מתפתח כבר בשנה הראשונה לחייהם וקיימות כמה דרכים כדי לפתח את חוש ההומור אצל ילדים ואחת מהן לדוגמה היא לצחוק מבדיחות של הילדים אף על פי שהן לא תמיד מצחיקות.

חוש ההומור הוא דומיננטי בחיים

מחקרים הוכיחו שאחת המיומנויות החשובות שיש לפתח אצל הילדים בכל גיל היא חוש הומור. חוש זה נקשר ליכולת טובה להתמודד עם אירועים שונים במהלך החיים שהם מלחיצים והיא יוצרת תפקוד קוגניטיבי וחברתי הרבה יותר טוב.

יש כמה צעדים שיעזרו לפתח את חוש ההומור אצל ילדים. כמו להתאים את ההומור לגילם של הילדים לדוגמה: עיוות הפנים, בני השלוש עשויים להתגלגל מצחוק כשהם רואים פנים מעוותות, או מקפיצת מבוגרים לתוך בריכת כדורים והקושי להיחלץ משם. להשתטות מול הילדים באמצעות חיקוי או הדגמה לעיתים היא דרך הומוריסטית להסתכל על מצבים שונים בחיים והיא מסייעת מאד לקשר שבין ההורים לילדים.

חוש הומור

חשיבה יוצאת דופן עם הילדים

חשוב לחזק את הילדים כאשר מזהים אצלם דרך חשיבה יצירתית ומשעשת להתגלגל מצחוק מהבדיחות שהם מספרים אף על פי שהבדיחות האלה לא מצחיקות אך בדרך זו ילדים יחושו בנוח לבטא את ההומור שלהם כל הזמן.

כמו כן לתרגל עם הילדים תרגילי צחוק לדוגמה אם נוצר ריב בין האחרים אפשר לעצור אותו ולקיים תחרות של הכנסת אוויר לפה וניפוח ו כמו "אבו נפחא" צורת פנים מעוותת המצחיקה ליצור ממצב זה תחרות מי שצוחק ראשון הוא המתנצל, דבר שישפר את החשיבה לגבי ריב שלעיתים אפשר לצחוק מכך ולקבל הכול ברוח טובה. תרגילי צחוק לפני השינה עשויים להרפות את הגוף ולהקל עליהם להירדם. כדאי ליצור בבית אווירה תומכת בהומור, כאשר צופים בקומדיות או משחקים איתם והמשחקים יבטאו את עצמם בהומור.

אפשר גם לנצל נסיעה ברכב ליצירת חוויה של הומור. בנסיעות ארוכות לשיר שירים מצחיקים, או לשיר בסגנונות שונים שיגרמו לילדים לצחוק, או לספר סבב של בדיחות או חידות מצחיקות במשך כל הנסיעה שתהפוך את האווירה של הנסיעה למצחיקה ומהנה, תוך עידוד של הילדים לתת דרור למחשבות שלהם ולדמיונם.

מופעי צחוק לילדים

אחת הדרכים המוצלחות להעשיר את הילדים ולהוסיף המון חוש הומור לחייהם הוא לרכוש עבורם כרטיסים למופע שהוא מותאם לילדים צעירים להבדיל ממופעים שמותאמים לקהל המבוגר.

במהלך המופע הילדים בגילאים השונים יראו חיקויים, ישמעו סיפורים מצחיקים והדבר ירומם באופן משמעותי את מצב הרוח שלהם והם יצחקו כמעט לאורך כל המופע. מעבר לכך המידע יסקרן אותם מאד ולכן הם יהיו מרותקים לכל קטעי הצחוק. אין ספק שבסיומו של המופע רבים מהם ישאלו מתי יגיעו למופע צחוק נוסף שמותאם לילדים.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הצרכנות http://tavitstudio.co.il/