שקוף

למה כדאי ללמוד חשמלאי מוסמך ?

כולנו משתמשים במכשירי חשמל רבים, כיוון שהיום לא ניתן להסתדר ללא מכשירי החשמל הביתיים הבסיסיים כמו מחשב אישי, מזגן, מקרר, תנור אפייה ועוד. כאשר מכשירי החשמל מתקלקלים אנו זקוקים לעזרתו של חשמלאי, שהוא  מיומן ויודע לתקן מכשור חשמלי. החשמלאי המוסמך אינו עוסק רק בתיקון מכשירי חשמל אלא גם בתכנון פקוח והתקנה ואחזקה של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים, חשמל באתרי בנייה ועוד.

הלמידה המסקרנת בקורס חשמלאי מוסמך

קורס חשמלאי מוסמך הוא דרגה שנייה בלימודי חשמל לסוגיו. בקורס זה, מכשירים את בוגרי הקורס לבחינות ההסמכה של משרד הכלכלה ולקבלת רישיון חשמלאי מוסמך. כמו כן, הקורס מכין את הבוגרים לעבודה במגוון עיסוקים בתחום הפיקוח וההתקנה של מתקני חשמל שונים.

 מקצועות בתחום החשמל הם מגוונים ולכל אחד מהם יש את הייחוד שלו. זו הסיבה שבמסגרת קורס חשמלאי מוסמך, לומדים הסטודנטים פיקוד ובקרה, תכנון מתקנים, מכונות חשמל, עבודות מעשיות בחשמל, מתמטיקה, אנגלית טכנית, ועוד נושאים הקשורים לייעול העבודה היום יומית של החשמלאי המוסמך. בסיום הקורס התלמידים יקבלו תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה והתעשיה.

ענף החשמל נחשב לאחד התחומים החשובים בשוק העבודה, היות שמכשירי החשמל בין עבור הבתים ובין עבור העסקים, הם מהווים חלק חשוב ומהותי בחיי היום יום.

מקצוע לכל החיים – חשמלאי מוסמך

קורס ייחודי זה כולל מגוון של מקצועות בתחום החשמל, בקורס מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים הקשורים לנושא החשמל לבין התנסויות ותרגולים מעשיים במכשירי חשמל שונים. התנסויות אלה יכשירו את הבוגרים לעבוד כחשמלאים מוסמכים בכל עסק וארגון שיזדקק להם, או שייבחרו לעסוק בו אם יפנו לדרך עצמאית.

התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים שונים בחשמל, כמו תורת החשמל הכוללת מבוא ומושגי יסוד בחשמל לגבי מוליכים, מוליכים למחצה ומבודדים, שדה חשמלי וכיוצא בזה, אלקטרוניקה תעשייתית הכוללת שרותי תיקון למחשבים תעשייתיים, מסכים תעשייתיים, לוחות פיקוד, מבוא למחשבים הכולל מבנה המחשב, חומרה, זיכרון ויחידות אחסון. מתקני חשמל הוא תחום הכולל תשתיות חשמל מערכות פיקוד ובקרה, קריאת שרטוטים טכניים של מערכות חשמל שונות, בטיחות בחשמל ועוד

לקורס זה יש השפעה משמעותית בעיצוב של החברה המודרנית בארץ ובעולם. במהלך הקורס הסטודנטים מתוודעים להתפתחויות החדישות ביותר בטכנולוגיה של החשמל. בנוסף לכך, מכשירים אותם לעסוק בהקמה של מערכות חשמל שונות עבור פרויקטים חדשים. תכנון מערכות חשמל, פיקוח על עבודות חשמל שונים, התקנה בנייה ותחזוקה של מערכות חשמל ומערכות פיקוד ובקרה.

השתלבות בשוק העבודה

עם סיום הקורס, אפשר להשתלב במגוון תפקידים הקשורים לנושא החשמל וביניהם משרות פקוח ובקרה בפרויקטים של הקמה, תכנון ובניה של תשתיות חשמל בארגונים שונים, כמו חברות ומפעלים ואפשר להשתלב בעבודה שונות בחברת החשמל. ויש חשמלאים מוסמכים הפונים לדרך עצמאית והם מציעים את השירות שלהם באופן פרטי לכל המעוניין.

דברים נוספים שכדאי לכם לדעת עכשיו באתר https://2learn.org.il/