שקוף

3 קורסים שאתם חייבים להכיר

הרצון ללמוד, להחכים ולהתקדם בסולם התפקידים, מדרבן עובדים רבים ללמוד בקורסים שונים כדי להעשיר את הידע המקצועי שלהם.

קורס לימודי חשב שכר

מי שעוסק בתחום הנהלת החשבונות ומעוניין להוסיף רובד נוסף לפעילות היום יומית שלו נרשם לקורס לימודי חשב שכר. בקורס זה משלבים לימודים עיוניים, ותרגול מעשי ליישום הידע. חשב שכר הוא תפקיד מאד נדרש בשוק העבודה. לחשב השכר קיימת חשיבות רבה היות שהוא אחראי על הכנת השכר לכל העובדים בחברה או בכמה חברות. התפקיד מצריך ידע נרחב בדיני עבודה כלליים וגם דיני עבודה לנשים, החוקים של מס הכנסה, ביטוח פנסיוני, קופות גמל, משכורות ממוכנות, זכויות סוציאליות ועוד הטבות למיניהן. וכל זה כדי לדייק בהכנת שכר עבור העובדים.

קורסים שחייבים להכיר

אחד הקורסים החשובים ללמוד הוא קורס מיכפל. זהו קורס מעשי להקניית המיומנות של שימוש בתוכנת שכר שהיא הפופולרית ביותר בישראל. כל מי שמעוניין להיות חשב שכר, עובר קורס בסיסי זה כדי שהוא יוכל להפעיל באופן הנכון את התוכנה וכך ללמוד באמצעותה את אופן הכנת השכר.

השימוש בתוכנה זו הוא הבסיס להכנת השכר ויש בו פונקציות רבות שהן חדשניות ולכן קל לחשב באמצעות התוכנה את השכר לכל עובד. בקורס זה לומדים המשתתפים טכניקות מתקדמות לשימוש בתוכנה. מעבר לכך הם מבצעים תרגול מעשי שוטף של החומר הנלמד בחברה לדוגמה על עובדים לכאורה שעובדים באופן שעתי, או יומי, בעלי זכויות מיוחדות או שכר שנקבע על פי בונוסים או אחוזים ממכירות. על חשב השכר מוטלת אחריות כבדה והמטרה היא שכל התלושים יהיו תקינים ועל פי החוק.

תוכנת מיכפל נמצאת בפיקוח משרד הכלכלה ולשכת רואי החשבון. הלומדים בקורס זה בטוחים שהתכנים בקורס מותאמים לדרישות המעסיקים והם יסללו את הדרך לקריירה משגשגת של חשבי שכר. קורס מיכפל מיועד לאנשים העוסקים במקצוע חשב שכר ושולטים בישומי מחשב שונים. בין נושאי הלימוד בקורס היכרות עם ממשק התוכנה, פתיחת כרטיס עובד, חוקים ותקנות, ביטוח לאומי, ניכויים, מס הכנסה, חישוב מדרגות מס קופות גמל ופנסיה, הכנת תלושי שכר ועוד.

קורס הנהלת חשבונות 2+1

קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 נועד להכשיר מנהלי חשבונות להשתלב בשוק העבודה בקלות. בקורס זה מכשירים את המשתתפים לבצע פעולות שונות של הנהלת החשבונות בכל חברה עסקית שיעבדו בה. לימוד הנהלת חשבונות 1+2 הם לימודים מאתגרים ומנהלי החשבונות לעתיד לומדים את אופן העבודה באמצעות תוכנות שונות שהן ממוחשבות

במסגרת הלימודים מבינים הסטודנטים מהי זכות ומהי חובה ובהתאם לכך הם לומדים להפעיל תוכנות שונות לקליטת הנתונים של הנהלת חשבונות. זה כולל רבדים כמו קליטת חשבוניות הכנסות, חשבוניות הוצאות, התאמות בנקים, תוכנות שהן הנהלת חשבונות חד צידית לעסקים קטנים או הנהלת חשבונות כפולה שמתבצעת בעיקר בחברות והתוכנה המובילה בקטגוריה זו היא חשבשבת.

המאמר בשיתוף אתר https://matalomed.co.il/