שקוף

שיפוץ בית – איך להעלות את ערך הנכס שלכם במינימום השקעה

בניית בית או שיפוץ בית קיים הם עסק יקר. כאשר אנו רוצים להעלות את ערך הנכס שלנו, בין שמדובר בבנייה ובין שמדובר בשיפוץ, אנו משקיעים משאבים רבים ורצוי לשים דגש על תכנון התקציב שילווה אותנו כאשר אנו מבקשים לבנות או לשפץ ובו זמנית להיות יעילים ולהעלות את ערך הנכס שלנו במינימום השקעה.

דרכים להשבחת הנכס

התייעצות עם בעל מקצוע כמו מעצב פנים יכולה לעזור לנו להבין כיצד לנצל טוב יותר את חללי הבית ולשדרגם. מעצב פנים ידע לזהות ולמפות עבורנו את המאפיינים הבולטים של חללי הפנים השונים ולמנף את הפוטנציאל הגלום בהם.

דרך נהדרת וזמינה להשבחת הבית היא שימוש בצבע. את פנים הבית ניתן לצבוע במגוון עשיר ביותר, כמעט אין סופי של אופציות אשר יעזרו לנו להגדיר את העיצוב והסטייל שנרצה במינימום השקעה. מחוץ הבית נוכל להשתמש באופציה של שליכט צבעוני אשר יוצר שדרוג משמעותי של הנראות החיצונית של הבית. צבע זה גם מספק לנו גם מעטפת דקורטיבית שתעניק לנו את המענה העיצובי שאנו שואפים אליו, וגם כמענה אשר מעניק שכבת הגנה חשובה לקירות מפני פגעי מזג האוויר. השליכט הצבעוני כאמור, הוא ציפוי דקורטיבי בעל תועלות פונקציונליות .

שיפוץ בית
שיפוץ בית

שינוי המראה של חדר המגורים

דרך נוספת לשדרוג הבית ולהשביח אותו טמונה בסלון שהוא החלל המרכזי של הבית אשר משקף רבות מהאמירה העיצובית שנרצה להדגיש בביתנו. הוספת אלמנטים עיצוביים כמו ריהוט, תאורה, יצירות אמנות, והדבקת טפט על קיר מרכזי יכולים להקפיץ את העיצוב ולהעניק לו שדרוג מהותי מהיר וקל לחלל המרכזי והבולט ביותר בבית.

דרך נוספת להשבחת הנכס שלנו יכולה להתמקד בשדרוג חלל המטבח הנמצא גם הוא במרכז הבית ובו אנו מבלים זמן רב . שדרוג זה יכול להתבצע במגוון דרכים בהתאם לצרכים של כל משפחה, החל בשדרוג קטן של חידוש ארונות המטבח ועד להחלפת כל ארונות המטבח, הצבת אי במרכזו, חיפוי חדשני של קירות המטבח ועוד.

השבחת המבנה כולו

הוספת מרפסת או לחלופין עיצוב חלל חיצוני אשר ישמש כאזור אירוח יכול בהחלט להעלות את ערך הנכס במינימום השקעה ולכן כאשר יש אפשרות וכל בעלי הנכסים מעוניינים בתוספת זו, כדאי להצטרף למיזם וכך מעלים את ערכו של הנכס וכך נהנים ממרפסת נפלאה.

שדרוג של דירת המגורים

יש כמה מהלכים עיקריים שהם אפשריים ואותם נוכל לבצע די בקלות כאשר נרצה להשביח את הנכס שלנו במינימום השקעה. חשוב ביותר למפות את הצרכים כדי לפעול באופן מדויק תוך הכוונה של מעצב הפנים.

העלאת שווי הבית בעזרת שיפוץ עשוי להניב רווח משמעותי. כאשר מדובר על שיפוץ הכולל שדרוג קוסמטי, שווי הבית יעלה בכ5% ובמקרים בהם מדובר על שיפוץ מלא והיקפי שווי הבית עשוי להעלות ב-15%.

המאמר נכתב באדיבות פורטל הנדלן https://house4me.co.il/