שקוף

5 פעילויות מהנות במגרש משחקים

בגן המשחקים הילדים נהנים מכמה סוגים של פעילויות על המתקנים השונים. כל גן משחקים תוכנן באופן אחר ויש לו ייעוד לגילאים אחרים. זו הסיבה שכל קבוצת גיל מוציאה את המיטב ממגרש משחקים.

אהבת הילדים לגני שעשועים

ההנאה של הילדים בגני השעשועים היא עצומה וזו הסיבה שהם שמחים להגיע אליהם בכל יום ולהישאר שם כמה שעות. גם לאחר פרק זמן זה, קשה להניע אותם ללכת הביתה כיוון שמחשיך. הם לא מתעייפים מהכמויות של הפעמים שהם מתגלשים או מתנדנדים שוב ושוב, מטפסים במדרגות, רצים על הגשרים וזוחלים במנהרות הצבעוניות.

כושר גופני

תוכנית הטלוויזיה הפופולרית דרבנה ילדים רבים לבצע פעולות אשר שומרות על הכושר הגופני שלהם וגם משפרות אותו וזאת באמצעות מתקני נינג'ה. קיימים סוגים רבים של מסלולים ובכולם יש באזר בתחילת המסלול אשר מודד את פרק הזמן מתחילת המסלול ועד ההגעה לסופו. המתאמנים לוחצים ומתחילים את הריצה שלהם על הסטפרים, נאחזים במוטות העליונים ומתקדמים קדימה, מטפסים על קיר הטיפוס שקיים בדרך כלל בכמה דרגות של קושי, קופצים ממתקן למתקן ולאורך כל הדרך משתדלים לסיים מהר ככל האפשר. בסוף המסלול הם מסתכלים על התוצאה כדי לדעת אם הם שיפרו את הזמן שלהם או שהם נשארו באותם הישגים ולכן עליהם להמשיך להתאמן, עד שתהיה הטבה ביכולות שלהם.

מגרש משחקים
מגרש משחקים

פעילות חברתית בגן המשחקים

אחת ההנאות הגדולות של הילדים היא העובדה שהחברים מגן הילדים, מהשכונה או מבית הספר מגיעים גם הם אחר הצהרים לגן השעשועים. כך הם נהנים מאד מהעובדה שהם משחקים עם החברים שאהובים עליהם, הם מתגלשים יחד, מטפסים, קופצים, יורדים ועולים על המתקנים ללא הרף. אחת האהבות הגדולות של הילדים היא הנדנדה וכל אחד מהם בוחר אם להתנדנד בנדנדה שהיא אישית, או לחלופין בנדנה שיש בה מקום לכמה ילדים וכך השמחה היא גדולה יותר.

מתקני כושר

לצד המתקנים בגן השעשועים יש במקומות רבים גם מתקני כושר שהציבה הרשות המקומית. מדובר במתקנים איכותיים ביותר שמתאימים מאד לבני נוער ולמבוגרים. לכן במקרים רבים הפעילות המשפחתית אחר הצהרים כוללת מצד אחד פעילות עבור הילדים בגן המשחקים והפעילות של המבוגרים על מתקני הכושר הסמוכים אליהם. כל אחד מבני הבית מרוצה מהחלוקה הזו וכולם חוזרים מאושרים הביתה.

הבטיחות של מתקני שעשועים לילדים

התקן הישראלי המחמיר קובע את התקנים לגני השעשועים וזאת כדי לשמור על בטיחותם לשל הילדים. הייצור הוא של מחומרים פלסטיים ייחודיים בלבד שהם אינם רעילים והם עמידים בפני פגעי מזג האוויר. גם הצבעים הם ייעודיים למטרה זו והם אינם רעילים, וכך אפשר לצבוע את המתקנים במגרש משחקים בצבעים איכותיים שונים.

מעבר לכך מעל גן השעשועים מותחים ציליה בטיב מעולה אשר הבד שלה מסנן את קרני UV וכך המשתמשים נהנים מהצל והמשטח התחתון כולו יהיה משטח גומי או דשא סינטטי.

המאמר נכתב באדיבות פורטל https://tiyulit.co.il/